Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów

24 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W gronie wyróżnionych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Gorgoń (4ACg) oraz Magdalena Pałachniak (3EB). Odebrali oni dyplomy z rąk Śląskiego Wicekuratora Oświaty, Pana Jacka Szczotki oraz gratulacje od Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu, Pani Mirosławy Kolwas-Soczyńskiej. Galę wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów uświetnił koncert orkiestry symfonicznej. Dla stypendystów przygotowano też krótką prezentację na temat historii Młodzieżowego Domu Kultury, który w latach 1943-1956 był obozem dwóch totalitaryzmów (hitleryzmu i komunizmu). Wicekurator Oświaty wyraził też wielką radość z faktu, iż po dwóch latach pandemii możliwe było zorganizowanie gali i uhonorowanie najzdolniejszych uczniów naszego województwa w tak uroczysty sposób. Galę zakończono znanym utworem „Kocham wolność” (Chłopcy z Placu Broni). Na stypendystów czekał również poczęstunek przygotowany przez firmę cateringową.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazując szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Serdecznie gratulujemy naszym stypendystom, jesteśmy z Was bardzo dumni.

Życzymy dalszych sukcesów!

Stypendystom towarzyszyła wychowawczyni klasy 4ACg, mgr Anna Cieślik.

Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów