Zakręcona akcja

Od kilku lat z powodzeniem funkcjonuje i rozwija się nowy sposób pozyskiwania środków na różne potrzeby związane z pomocą ludziom chorym - zbiórka plastikowych zakrętek od butelek typu PET. Dopiero zebrane w jednym miejscu zakrętki uświadamiają jak ogromna ilość tworzywa sztucznego wędruje na wysypisko odpadów. Zebrane i powtórnie przetworzone, mogą służyć dalej, przy okazji zmniejszając góry śmieci. Pomysł połączenia zbiórki zakrętek, które w przeciwnym wypadku i tak trafiłyby przecież na wysypisko śmieci, z ideą pomocy chorej osobie, okazał się strzałem w dziesiątkę. W spontanicznym odruchu serca połączył setki osób w wielu miejscach w Polsce. Do akcji włączyło się wielu uczniów oraz sympatyków szkoły.

Zespół Szkół Technicznych - Akcja zbierania nakrętek dla Fundacji Godne Życie

"Zakręcona Akcja" w naszej szkole trwa już dwa lata. Udało nam się zebrać ponad 300 kg nakrętek, które trafiły do podopiecznych Fundacji Godne Życie.

Zespół Szkół Technicznych - Akcja zbierania nakrętek dla Fundacji Godne Życie

Wszyscy, którzy przyłączyli się do tego przedsięwzięcia, mogą mieć satysfakcję, że wzięli udział w czymś naprawdę szlachetnym. Zachęcamy również do wzięcia udziału w tym roku szkolnym w akcji zbierania nakrętek. Nakrętki można wrzucać do pojemnika przy sali C2.