W tym roku – podobnie jak w latach poprzednich – odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej III Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych.

Celem turnieju było promowanie zasad współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji oraz podnoszenie sprawności fizycznej i integracja młodzieży szkolnej.

Imprezę zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza.

Tegoroczny turniej podobnie jak poprzednie cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży szkół gimnazjalnych.

Najpierw siatkarskie zespoły rozgrywały mecze w dwóch grupach eliminacyjnych (osobno dziewczęta i chłopcy), systemem „każdy z każdym”. Spotkania toczyły się do dwóch wygranych setów. Do rozgrywek półfinałowych awansowały dwie najlepsze drużyny z grupy.

W kategorii dziewcząt trzecie miejsce zajęła ekipa z Gimnazjum Nr 9, rozstrzygając na swoją korzyść mecz z Gimnazjum Nr 7. W meczu o pierwsze miejsce zagrały drużyny z Gimnazjum Nr 4 i Gimnazjum Nr 3. Do końca spotkania zawodniczki toczyły zacięty bój, ale jednak lepsza okazała się drużyna Gimnazjum Nr 4, która zajęła I miejsce.

Najlepszymi zawodniczkami zwycięskich drużyn zostały: Anna Baran (Gimnazjum Nr 4), Ewelina Stanek (Gimnazjum Nr 3), Patrycja Kocel (Gimnazjum Nr 9).

W półfinałach chłopców Gimnazjum Nr 1 odniosło zwycięstwo, rozprawiając się w dwóch setach z Gimnazjum Nr 9, a Gimnazjum Nr 4 pokonało Gimnazjum Nr 3. Do siatkarzy Gimnazjum Nr 4 należał również finał, w którym stoczyli trzysetowy pojedynek z drużyną Gimnazjum Nr 1 (2:1). Trzecie miejsce przypadło Gimnazjum Nr 3, które pokonało Gimnazjum Nr 9.

Najlepszymi zawodnikami zwycięskich drużyn w mikołajkowym turnieju siatkarskim zostali: Marcin Biela (Gimnazjum Nr 4), Mateusz Tołudowski (Gimnazjum Nr 1), Damian Rał (Gimnazjum Nr 3).

Turniej rozgrywany był na dobrym wyrównanym poziomie, a rywalizacja w grupach była bardzo zacięta. Impreza odbyła się w miłej sportowej atmosferze.

Najlepsze drużyny zostały nagrodzone medalami, nagrodami rzeczowymi, maskotkami – bobrami a wszystkie drużyny pamiątkowymi dyplomy i upominkami.

Kolejny turniej piłki siatkowej dla szkół gimnazjalnych odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Kategoria dziewcząt:

I miejsce Gimnazjum Nr 4 w składzie: Anna Baran, Zuzanna Majewska, Aleksandra Kachniarz, Justyna Dziuba, Anna Klecha, Paulina Wrona, Natalia Kołodziejczyk, Julia Moruś, Magdalena Moruś, Wiktoria Kłębek, Weronika Brodzińska

II miejsce Gimnazjum Nr 3 w składzie: Ewelina Stanek, Angelika Ptak, Aleksandra Wesołowska, Klaudia Garbala, Magdalena Krawczyk, Natalia Pająk, Lesiak Dominika, Wolska Sandra, Kokoszyńska Martyna, Mzyk Nicola

III miejsce Gimnazjum Nr 9 w składzie: Patrycja Kocel, Daria Piątek, Justyna Dziwińska, Agata Rudek, Aleksandra Konieczna, Maria Płatek, Aleksandra Lalik, Klaudia Gruszewicz, Wiktoria Gurawska, Anna Szopińska

Kategoria chłopców:

I miejsce Gimnazjum Nr 4 w składzie: Marcin Biela, Jakub Zawodniak, Konrad Jares, Radosław Krawczyk, Kamil Gomulski, Artur Kłębek, Piotr Wiśniewski,

II miejsce Gimnazjum Nr 1 w składzie: Adam Gurowski, Kamil Matysiak, Filip Nowak, Tomasz Kapuśniak, Sebastian Baniak, Szymon Piątkowski, Patryk Prychodko, Tomasz Słonka, Mateusz Tołudowski, Marcin Borowiecki

III miejsce Gimnazjum Nr 3 w składzie: Krzysztof Domin, Wojciech Domin, Patryk Miś, Jakub Mucha, Piotr Siejka, Damian Rał, Paweł Nowak

III Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych III Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych