ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Szkolni Strażacy na podium

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 30 marca 2017r. w Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza odbył się
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom” na etapie miejskim, w którym wzięli udział uczniowie klasy II A naszej szkoły: Marcin Papoń i Szymon Bork.

 

 

Czytaj więcej...

Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka

17.03.2017 świętowaliśmy razem z Irlandią Dzień ich Patrona - Świętego Patryka. Szukaliśmy Leprakauna i jego skarbów, rozwiązując - bez trudu! - co trudniejsze zagadki w języku angielskim, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o Zielonej Wyspie, zjedliśmy coś zielonego i zmierzyliśmy się z naszymi gośćmi z gimnazjum w pojedynku wiedzy o Irlandii:-).

 

 

Czytaj więcej...

Giełda podręczników używanych

Giełda podręczników używanych w bibliotece szkolnej
(5-30 września 2016 r.)

Uczniowie, którzy chcą sprzedać*/kupić podręczniki używane zapraszamy do biblioteki szkolnej

* w przypadku sprzedaży proszę o dołączenie do każdej książki kartki
z informacją: nazwisko, klasa, cena.

Wojewódzka Szkolna Liga Strzelecka

Wojewódzka Szkolna Liga StrzeleckaDnia 20 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyło się uroczyste zakończenie Wojewódzkiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej. To trzynaste przedsięwzięcie tego rodzaju, będące ukoronowaniem sześciu edycji zawodów strzeleckich, które odbywały się   w piątki, od września 2015 r. do maja 2016 roku.

Czytaj więcej...

VII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Stronę Internetową

VII Edycja  Ogólnopolskiego Konkursu na Stronę InternetowąUczniowie naszej szkoły Patryk Szymański i Konrad Strzelecki w finale VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Stronę Internetową.

Konkurs składał się z dwóch etapów. I etap konkursu polega na samodzielnym stworzeniu strony internetowej na temat: „ e-gadżety współczesnej młodzieży”

Czytaj więcej...

Warsztaty terenowe – lekcja geografii inaczej

Warsztaty terenowe – lekcja geografii inaczejNajlepiej teorię poprzeć praktyką. Zobaczyć na własne oczy, posłuchać, dotknąć – doświadczyć. Uczniowie klasy III E i II EB udali się na warsztaty terenowe i właśnie w taki sposób podsumowali lekcje geografii fizycznej.

Czytaj więcej...

Znamy laureatów IV edycji gimnazjady

W dniu 3.06.2016r odbyła się w naszej szkole IV edycja gimnazjady "Technika nie taka trudna jak myślisz" skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych.W konkursie brało udział 34 uczniów z 7 gimnazjów z Dąbrowy Górniczej. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy technicznej wsród uczniów szkół gimnazjalnych. Zadania konkursowe obejmowały zagadnienia z szeroko rozumianej techniki oraz zadania logiczne z matematyki.

 

Czytaj więcej...

I miejsce w VIII Turnieju Języka Angielskiego

Mamy przyjemność poinformować, iż uczeń naszej szkoły Sebastian Boczkowski zdobył I miejsce w VIII Miejskim Turnieju Języka Angielskiego organizowanym przez Ogólnopolską Szkołę British School w Dąbrowie Górniczej oraz Urząd Miasta. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sukcesy w strzelectwie sportowym

O Srebrne Muszkiety 2016Dnia 12 maja 2016 roku na strzelnicy sportowej Klubu Strzeleckiego PIAST w Bieruniu Nowym młodzież szkół ponadgimnazjalnych przystąpiła do rywalizacji w wojewódzkich zawodach strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2016”.

Zawody organizowane są przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach, Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju oraz Klub Strzelecki PIAST  w Bieruniu Nowym.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach - Pyrzowicach

Wycieczka do Międzynarodowego Portu Lotniczego  w Katowicach - PyrzowicachDnia 25 maja 2016 roku uczniowie klas pierwszych uczący się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej na lotnisko.

Jako pasjonaci wszystkiego co związane z lotniskami i samolotami, mieli możliwość zapoznania się  z tajnikami pracy lotniska oraz wszystkich służb lotniskowych, zaznajomili się  z zasadami funkcjonowania  oraz procedurami obowiązującymi na lotnisku.

Czytaj więcej...

I edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Travel with English

 I edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Travel with English23  maja  2016  r.  w  Zespole  Szkół Technicznych odbyła się I edycja
Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Travel with English.
W konkursie udział wzięło 21 uczniów z 6 dąbrowskich gimnazjów oraz z gimnazjum nr 3 w Będzinie.
Celem Konkursu było popularyzowanie języka angielskiego wśród młodzieży w zakresie tematyki związanej z podróżowaniem i turystyką.
Nagrodzono 5 uczniów z największą liczbą punktów. Cenne nagrody książkowe i gadżety ufundował Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych oraz Wydawnictwo Pearson.

Czytaj więcej...

Za nami 13 edycja Dnia Przedsiębiorczości 2016

 13. edycja Dnia Przedsiębiorczości 2016 Zespołu Szkół TechnicznychJuż po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wzięli udział w jednodniowych praktykach zawodowych, w wybranych przez siebie przedsiębiorstwach. A uczestniczyliśmy tłumnie – 93 uczniów. W zdecydowanej większości byli to uczniowie klas pierwszych i indywidualnie „załatwiali ” sobie miejsca pracy.

Czytaj więcej...

Konkurs Travel with English

Zapraszamy  uczniów  szkół  gimnazjalnych do wzięcia udziału w Konkursie Travel with English, którego celem jest propagowanie nauki języka angielskiego w sytuacjach komunikacyjnych związanych z podróżowaniem.

Konkurs odbędzie się 23 maja 2016r. o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.
Do   zdobycia   nagrody   ufundowane  przez  Dyrektora  Zespołu  Szkół Technicznych oraz Wydawnictwo PEARSON.

Zgłaszanie uczestników do 18 maja 2016r.

Czytaj więcej...

Uroczyste wręczenie świadectw z czerwonym paskiem

Uroczyste wręczenie świadectw z czerwonym paskiem26 kwietnia w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego najlepsi tegoroczni absolwenci dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych odebrali z rąk Zbigniewa Podrazy, Prezydenta Miasta i Marka Węgrzynowicza, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej dyplomy i gratulacje.

Czytaj więcej...

Kolejny rocznik opuścił mury Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej

W piątek 29.04.2016 r.  odbyło się oficjalne pożegnanie tegorocznych maturzystów naszej szkoły. W wydarzeniu wzięli udział ich młodsi koledzy, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczął przemówieniem dyrektor szkoły Tadeusz Prochownik. Następnie wręczono nagrody dla najzdolniejszych absolwentów oraz dyplomy i upominki za udział w konkursach i pracę na rzecz szkoły. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna

Czytaj więcej...