ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Praca dla elektromechanika pojazdów samochodowych

Opel Środula - miejsce praktycznej nauki zawodu uczniów technikum samochodowegoASO Środula Motors podejmie współpracę z uczniem / absolwentem w celu przyuczenia go do wykonywania zawodu elektromechanik pojazdów samochodowych w formie praktycznej nauki zawodu. Gwarancja zatrudnienie po ukończeniu szkoły. Więcej informacji u kierownika serwisu lub w pracowni C2.

Oferta pracy dla absolwentów

Firma Comstal w Dąbrowie Górniczej oferuje pracę absolwentom na stanowiskach: operator maszyn CNC, monter -ślusarz ....

Czytaj więcej...

II Międzyszkolny Konkurs Travel with English już za nami

 

Travel with English2 czerwca 2017 w Zespole Szkół Technicznych odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu języka angielskiego Travel with English. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z 6 dąbrowskich gimnazjów, w tym gimnazjum nr 3 w Będzinie i gimnazjum nr 16 w Sosnowcu. Celem Konkursu było popularyzowanie języka angielskiego wśród młodzieży w zakresie tematyki związanej z podróżowaniem i turystyką.

 

 

Czytaj więcej...

Wyłoniono zwycięzców ze szkół gimnazjanych

W dniu 29.05.2017r już po raz piąty w Zespole Szkół Technicznych odbył się konkurs dla gimnazjów promujący nauki ścisłe „Technika nie taka trudna jak myślisz”. Celem konkursu jest również popularyzacja wiedzy technicznej wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Zadania konkursowe obejmowały zagadnienia z szeroko rozumianej techniki oraz zadania logiczne z matematyki. W konkursie brało udział 28 gimnazjalistów 5 gimnazjów  z Dąbrowy Górniczej.

Czytaj więcej...

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym EUREKA

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym EUREKAUczniowie klasy II A  i II C uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym EUREKA. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z 30 zadań zamkniętych i jednego zadania opisowego. Pytania dotyczyły różnych działów fizycznych m.in.: optyki, fal mechanicznych i ruchu drgającego, astronomii i grawitacji.

 

Czytaj więcej...

Sukcesy uczniów w wojewódzkich zawodach strzeleckich

O Srebrne Muszkiety 2017Dnia 25 maja 2017 roku na strzelnicy sportowej Klubu Strzeleckiego PIAST w Bieruniu Nowym młodzież szkół ponadgimnazjalnych przystąpiła do rywalizacji w wojewódzkich zawodach strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2017”.

Zawody organizowane są przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach, Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju oraz Klub Strzelecki PIAST  w Bieruniu Nowym.

Czytaj więcej...

Projekt z "Widokiem na Babia Górę" rozpoczęty.

Projekt z Widokiem na Babia GóręPierwsze wyjście uczniów ZST i osób niepełnosprawnych z Dąbrowy Górniczej miało miejsce 19 kwietnia. Warunki pogodowe zmodyfikowały nasze plany: zamiast Klimczok zdobyliśmy Szyndzielnię- 1001 m n.p.m.

 

 

 

Czytaj więcej...

Praca na stanowisku młodszy serwisant maszyn ciężkich

Firma Powers Maszyny Sp. z o.o zajmującą się sprzedażą i serwisem maszyn kopalnianych, poszukuje absolwentów chętnych do rozpoczęcia współpracy.

Czytaj więcej...

Nie daj się sprzedać - pracuj bezpiecznie za granicą

Nie daj się sprzedać - pracuj bezpiecznie za granicąHandel ludźmi uznawany jest za współczesną formę niewolnictwa. To przestępstwo polegające na odebraniu wolności tym, którzy padają jego ofiarą i wykorzystaniu ich w celu osiągnięcia korzyści. Ludzie w trudnym położeniu, słabo wykształceni, bezrobotni, nie mający wystarczających środków do życia, a także wszyscy ci, którzy planują wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia są szczególnie narażeni na próbę zwerbowania ich przez grupy przestępcze trudniące się handlem ludźmi.

Czytaj więcej...

Podziękowanie dla firmy Viaken

W imieniu społeczności Zespołu Szkól Technicznych
w Dąbrowie Górniczej dziękujemy firmie Viaken
za przekazanie naszej placówce skanerów diagnostyki samochodowej.

Czytaj więcej...

Praktyki zawodowe w Portugalii

Miło nam poinformować całą społeczność szkolną,iż do realizacji został przyjęty projekt Zespołu Szkół Technicznych pt. Uczeń, praktykant, Europejczyk – poszerzamy horyzonty kształcenia zawodowego. Będzie on realizowany w ramach Programu Erasmus +,sektor: Kształcenie i szkolenia zawodowe. Praktyka zawodowa odbędzie się w Portugalii.

Czytaj więcej...

Pożegnanie absolwentów. Ostatni dzwonek.

Pożegnanie absolwentów. Ostatni dzwonek.Dnia 28 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas maturalnych. Punktualnie o 11.45 po raz ostatni zadzwonił dzwonek. Absolwenci wraz z wychowawcami przeszli uroczyście korytarzami szkoły oklaskiwani przez całą społeczność szkolną. Następnie dyrektor szkoły dr Marek Czerwiec wygłosił przemówienie oraz odczytał list od Prezydenta Miasta Zbigniewa Podrazy.

 

Czytaj więcej...

Dzień Przedsiębiorczości 2017

Dzień Przedsiębiorczości 2017W Zagłębiowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbył się kolejny Dzień Przedsiębiorczości 2017 z udziałem uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej . To już czternasta edycja programu, nad którym Honorowy Patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

 

Czytaj więcej...

Sukces drużyny dziewcząt i awans do zawodów rejonowych

Sprawni jak żołnierze 2017Dnia 25 kwietnia 2017 roku w Hali Widowiskowo - Sportowej „Centrum” i strzelnicy pneumatycznej Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody sportowo – obronne „Sprawni jak żołnierze”.

Do zawodów przystąpiły trzyosobowe drużyny dziewcząt i chłopców, reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z Dąbrowy Górniczej.

 

 

Czytaj więcej...

Uczniu Pokaż Swoją Brykę

Uczniu Pokaż Swoją BrykęPo raz kolejny pokazaliście, że można dzielić się swoją pasją i dobrze przy tym bawić. To Wy tworzycie atmosferę tej imprezy! Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie w tak licznym gronie.
Za wspaniałą atmosferę i bardzo dobrą organizację trzeba podziękować Profesorowi Sebastianowi Siwkowi i wszystkim współorganizatorom wydarzenia która odbyła się przy ZST.

 

 

Czytaj więcej...

Oferty pracy dla uczniów ostatnich klas !

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów ostatnich klas do zapoznania się z ofertami pracy firm, które współpracują z naszą szkołą.
Aktualnie ArcelorMittal poszukuje pracowników na stanowiska : elektronik, elektryk, realizator produkcji i ślusarz. Natomiast firma Adient ( dawne Johnson Controls) - operator CNC oraz ślusarz narzędziowy.

Czytaj więcej...

Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości

Spotkania uczniów ostatnich klas z pracodawcamiDnia 11.04.2017 - odbyło się drugie spotkanie warsztatowe w ramach projektu "Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości". Tym razem klasa II E wraz z doradcą zawodowym - wzięli udział w zajęciach, które dotyczyły autoprezentacji oraz wystąpień publicznych i social mediów.

 

 

 

Czytaj więcej...

Spotkania uczniów ostatnich klas z pracodawcami,

Spotkania uczniów ostatnich klas z pracodawcamiW dniach 07.04 i 10.04 w ZST odbyły się spotkania uczniów ostatnich klas z pracodawcami, współpracującymi z naszą szkołą. Przedstawiciele firm - ArcelorMittal oraz Adient...

 

Czytaj więcej...

Młody Mistrz Techniki

XII edycja konkursu Młody Mistrz Techniki

III miejsce dla Zespołu Szkół Technicznych w klasyfikacji grupowej.

Już po raz dwunasty uczniowie Zespołu Szkół Technicznych brali udział w konkursie regionalnym "Młody Mistrz Techniki" organizowanym przez ZSZ "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj więcej...

Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości

Młodzieżowe Forum PrzedsiębiorczościZespół Szkół Technicznych bierze udział w Młodzieżowym Forum Przedsiębiorczości, które realizowane przez Górnośląską Szkołę Handlową w Katowicach, jest przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego.
Na Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości składają się warsztaty, debaty i Regionalny Konkurs Projektów Przedsiębiorczych, których celem jest rozwijanie kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych z woj. śląskiego w zakresie przedsiębiorczości,

 

Czytaj więcej...

Szybkie Powtórki Maturalne

Szybkie Powtórki MaturalneUniwersytet Śląski zaprasza do wzięcia udziału w Szybkich Powtórkach Maturalnych

To już ostatnie dni przed egzaminami maturalnymi. Jako Uniwersytet Śląski Maturzystów przygotowaliśmy dla wszystkich tegorocznych abiturientów solidną powtórkę na ostatnią chwilę.

 

 

Czytaj więcej...

Z widokiem na Babią Górę

Informujemy, że jesteśmy Partnerem w realizowanym od kwietnia projekcie górskim pn „Z widokiem na Babią Górę” – cykl wędrówek beskidzkimi szlakami integrujący niepełnosprawnych i pełnosprawnych mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Projekt finansowany jest przez Urząd Gminy Dąbrowa Górnicza oraz Dąbrowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Serca”. W projekt zaangażowanych będzie 16 uczestników głównie z Warsztatu Terapii Zajęciowej „Otwarte Serca” oraz 4 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj więcej...

Sukcesy naszych strzelców „ O Srebrne Muszkiety 2017"

O Srebrne Muszkiety 2017Dnia 06 kwietnia 2017 roku na strzelnicy pneumatycznej w Dąbrowie Górniczej odbył się etap miejski zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2017”.

 


Czytaj więcej...

Wycieczka przedmiotowo-turystyczna do Trójmiasta

Wycieczka przedmiotowo-turystyczna do Trójmiasta W dniach 21-23 marca br. odbyła się wycieczka szkolna klasy IE do Trójmiasta. Młodzież naszej szkoły rozpoczęła wycieczkę przejazdem nowym pociągiem Pendolino do Gdyni. Przejazd był naprawdę w bardzo komfortowych warunkach. Odbyła się wycieczka przedmiotowa do Bałtyckiego Terminala Kontenerowego Gdynia. Po krótkim przeszkoleniu BHP po zakładzie oprowadzał Nas kierownik marketingu.

 

Czytaj więcej...

Absolvent Talent Days

Absolvent Talent DaysDnia 30.03.2017 - szkolny doradca zawodowy mgr Sylwia Błachno - wzięła udział w Absolvent Talent Days - targach pracy,praktyk i staży, które odbywały się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wszystkie materiały z tego wydarzenia dostępne są w SzOKu - sala B5..