Mikołajkowe Zawody Strzeleckie

Dnia 5 i 6 grudnia 2016 roku na szkolnej strzelnicy pneumatycznej odbyły się MIKOŁAJKOWE ZAWODY STRZELECKIE dla uczniów klas pierwszych.

Celem turnieju było popularyzowanie strzelectwa sportowego, pokazanie młodzieży alternatywnej formy spędzania czasu wolnego oraz integracja młodzieży szkolnej.

Uczniowie zapoznali się zasadami obowiązującymi na strzelnicy sportowej, obsługą broni oraz zasadami celnego strzelania.

Zawody odbyły się pod okiem starszych kolegów i absolwentów, obecnie sędziów i instruktorów strzelectwa sportowego.

W zawodach wzięło udział 39 uczniów z klas I. Zawodnicy po trzech próbnych strzałach z karabinka pneumatycznego oddawali dziesięć strzałów punktowanych. Celowali do tarczy sportowej oddalonej o 10 metrów. O zajętym miejscu decydowała ilość łącznie zdobytych punktów.

Zwyciężyła DARIA DORS z klasy I EB, która wystrzelała 45 pkt. Drugie miejsce zajął MICHAŁ KUŚNIERZ z klasy I A, a trzecie miejsce zajął JAKUB CIAŁEK

z klasy I C. MACIEJ MISIAREK z klasy I E, znalazł się tuż poza podium.

Mikołajkowe Zawody Strzeleckie