13 grudnia1981 - Pamiętamy!

W ramach projektu "13 grudnia 1981- Pamiętamy!" w szkolnej bibliotece powstał kącik patriotyczno-historyczny. Można obejrzeć elementy munduru szturmowego MO z czasów stanu wojennego, oryginalne pałki milicyjne, szturmowe i teleskopowe oraz wiele ciekawych materiałów fotograficznych. Stanisław Sienkiewicz z klasy 1 Bc wzbogacił wystawę numerem ówczesnej "Solidarności" z 01.12.1981 roku, oraz oryginalnymi banknotami z tamtych lat, materiały fotograficzne oraz merytoryczne przygotowali uczniowie: Kacper Gramek z 2E i Michał Dobaj z klasy 2S, Patryk Cieślak, Norbert Więcławek, Dominik Biskupski, Piotr Kręgiel, Bartosz Zych, Kacper Sulik z klasy 3 Sma. Elementy munduru MO zostały wypożyczone przesz koordynatora projektu Agnieszkę Janikowską od osoby prywatnej. Formę kącika patriotyczno-historycznego, jego oprawę graficzną i usytuowanie przygotowała Pani mgr Joanna Gumuła.

Wystawa "40 lat po stanie wojennym"