ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Ustawienie siły wypięcia wiązań narciarskich

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe...a wraz z nimi odpoczynek. Niektórzy z pewnością wybiorą aktywną formę wypoczynku,

Czytaj więcej...

WYJAZD DO CHIN DLA UCZNIÓW ZST

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mają możliwość wyjechać do Chin na 2 tygodniowe stypendium w okresie od 5 do 20 sierpnia 2012r. Organizatorem wyjazdu jest Instytut Konfucjusza UAM w Poznaniu, z którym współpracujemy od 2010 r. organizując wspólnie Dni Kultury Chińskiej w naszej szkole. Nasi zeszłoroczni stypendyści Krzysztof Zobek, Rafał Smutek i Milan Glumac wrócili z Chin bardzo zadowoleni.

W programie m.in. nauka języka chińskiego oraz zwiedzanie Pekinu i Wielkiego Muru. Uczestnicy będą zakwaterowani na osiedlu akademickim Tianjin University of Technology. Wszystkie koszty na miejscu pokrywa Instytut Konfucjusza, za wyjątkiem opłaty rejestracyjnej (ok. 220 zł.), czesnego (ok. 670 zł.) oraz biletu lotniczego (ok. 3400 zł).

Więcej informacji udzielają mgr Anna Cieślik oraz mgr Monika Małagowska.

Termin zgłoszenia upływa 15 czerwca 2012r.

Biegi na orientację szkół ponadgimnazjalnych 15.05.2012 r.

Młodzież dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowała kolejny raz w biegach na orientację, w etapach miejskim i rejonowym, organizowanych przez V LO, CSiR i SZS w Dąbrowie Górniczej. 
W  zmaganiach  wzięły  udział  czteroosobowe  drużyny  dziewcząt i chłopców.  Z  naszej  szkoły  startowała  drużyna  chłopców,  która w rywalizacji 6 drużyn chłopców zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach. Skład drużyny chłopców ZST: Mateusz Banaś, Kamil Łaszczyca, Radosław Kubiczek, Tomasz Matwiejczuk oraz Dominik Fąferek i Rafał Kosałka.

ZST z występem na Uniwersytecie Śląskim

18 kwietnia 2012 r. uczniowie ZST aktywnie uczestniczyli w Dniu Kultury Chińskiej zorganizowanym przez Instytut Języka Angielskiego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Zostaliśmy zaproszeni przez Panią Profesor Wu Lan oraz Panią Bi Wei, wykładowców j. chińskiego zaprzyjaźnionych z naszą szkołą.

Program imprezy był bardzo ciekawy, miał na celu przybliżyć kulturę i język chiński. Zaprezentowano ceremonię parzenia herbaty, pokaz tańca QinHua, recytację chińskiej poezji, a także tradycyjne piosenki oraz chiński rap. Była też wizyta smoka oraz przemówienia władz uczelni.

Czytaj więcej...

Piszą o nas w Chinach

Miło nam poinformować, iż na chińskiej stronie rządowej ukazała się relacja z obchodów IV Dnia Kultury Chińskiej w naszej szkole.

Czytaj więcej...

III miejsce uczennicy z Zespołu Szkół Technicznych w III Konkursie na PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ.

W dniu 20 kwietnia 2012 roku nastąpiło rozstrzygnięcie XI EDYCJI ZAGŁĘBIOWSKIEGO KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ I III KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ „Zawodnik, trener, kibic – oblicza fair play”

Czytaj więcej...

IV Dzień Kultury Chińskiej w ZST

13 kwietnia 2012r. w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbył się po raz czwarty z kolei, Dzień Kultury Chińskiej. W tym roku gośćmi honorowymi byli dyrektor Instytutu Konfucjusza w Poznaniu Pan Yang Jianhua, Pani profesor Wu Lan oraz mgr Kamila Wiatr, tłumacze i wykładowcy j. chińskiego, Pan Li Qikun, wykładowca j. chińskiego z Instytutu Konfucjusza w Warszawie oraz instruktor sztuk walki Pan Yang Fan.

Czytaj więcej...

Dzień Kultury Chińskiej w ZST 2012

Miło nam poinformować, iż 13 kwietnia odbędzie się kolejny Dzień Kultury Chińskiej. Jest to jedno z najciekawszych i największych wydarzeń kulturalno-językowych w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny T.I.K? – TAK!

Szkoła bierze udział w 2 edycji naszego konkursu. Oficjalne otwarcie konkursu nastąpi 26.03.2012.

Czytaj więcej...

Konstrukcja uczniów ZST w Automaniaku TVN TURBO

18 marca 2012 roku został wyemitowany 1 odcinek 8 sezonu Automaniaka. W tym sezonie programu do zgranej trójki prowadzących: Patryka Mikiciuka, Jarka Maznasa i Rafała Jemielity dołączy Ben Collins, były "Stig" z "Top Gear". Brytyjski mistrz kierownicy sprawdza samochody w ekstremalnych warunkach torowych. W odcinku można zobaczyć Patryka Mikiciuka pomykającego naszą kanapą po torze "POZNAŃ".

Dzień Kultury Chińskiej w WSZOP .

24 lutego nasi uczniowie wzięli udział w Dniu Kultury Chińskiej zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy (WSZOP) w Katowicach. Mieliśmy możliwość uczestniczyć w bardzo ciekawym programie zajęć, którego motywem przewodnim były wzajemne powiązania pomiędzy językiem angielskim i chińskim. Dzień Kultury Chińskiej rozpoczęła dr Elżbieta Krawczyk-Neifar  (kierownik Zakładu Filologii WSZOP) wykładem na temat zapożyczeń angielskich w języku chińskim i chińskich w języku angielskim.

Czytaj więcej...

Rozwiązanie konkursu o krajach anglojęzycznych.

Znamy już laureatów V WEWNĄTRZSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH, który odbył się 22.02.2012r. w Zespole Szkół Technicznych.
Celem konkursu było zapoznanie uczniów z kulturą i realiami krajów anglojęzycznych oraz sprawdzenie znajomości języka angielskiego.
W konkursie najlepiej wypadli uczniowie klasy 3BD.

Pierwsze miejsce zdobył KAMIL DUDA z 3BD, drugie miejsce zajął DAWID KACZMARZYK z 3BD. Na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo GRZEGORZ SWOBODA z 4CD oraz KAMIL SERWIŃSKI z 3BD

Czytaj więcej...

Ostatni dzwonek - pożegnanie absolwentów 2012

W dniu 27 kwietnia 2012  o godzinie 12.00 pozostając wiernymi tradycji szkoły, uczniowie klas 4 technikum i 3 liceum przemaszerowali dookoła szkoły.

Uczniowie klas młodszych żegnali swoich kolegów i koleżanki.

Teraz pozostaje tylko matura i egzamin z przygotowania zawodowego.

TRZYMAMY KCIUKI !!!

Widowisko patriotyczne pt. „Można wybaczyć, ale nie można zapomnieć”

Z cyklu: Spotkajmy się w Bibliotece!
Widowisko patriotyczne pt. „Można wybaczyć, ale nie można zapomnieć”

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej to miejsce, gdzie można wypożyczyć lekturę szkolną, ciekawą książkę, kolorowe czasopisma, ale także miejsce, gdzie można spotkać ciekawych ludzi, czy też wysłuchać koncertu!
Młodzież ZST wraz z mgr Justyną Renkowską chętnie bywa w bibliotece.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Jackiem Federowiczem

Z cyklu: Spotkajmy się w Bibliotece!
Spotkanie z Jackiem Federowiczem

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej to miejsce, gdzie można wypożyczyć lekturę szkolną, ciekawą książkę, kolorowe czasopisma, ale także miejsce, gdzie można spotkać ciekawych ludzi, czy też wysłuchać koncertu!
Młodzież ZST wraz z mgr Justyną Renkowską chętnie bywa w bibliotece. 28 listopada 2011 r. gościliśmy na spotkaniu z Jackiem Federowiczem – znanym satyrykiem. Tematem spotkania była promocja książki „Ja, jako wykopalisko” – zbioru wspomnień z lat młodości, wzbogaconego błyskotliwymi komentarzami, zdjęciami i szkicami autora. Mieliśmy okazję odbyć niezwykłą podróż w czasy PRL-u, mogliśmy obejrzeć najśmieszniejsze odcinki „Dziennika Telewizyjnego” (emitowanego w Programie 1 TVP w latach 1995-2005), by na koniec posłuchać dowcipnego komentarza aktualnych wydarzeń.