Dąbrowska Liga Strzelecka Szkół Ponadgimnazjalnych

Celem zawodów jest:

* popularyzacja wśród młodzieży strzelectwa sportowego,

* wyłonienie najlepszych strzelców w mieście,

* przygotowanie do zawodów strzeleckich na różnym szczeblu,

* integracja młodzieży i środowiska osób zainteresowanych strzelectwem.

Organizatorami strzeleckich zmagań młodzieży byli: Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Klub Strzelecki LOK, Towarzystwo Sportów Obronnych ,,Muszkiet” oraz Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej.

Do rywalizacji przystąpiło 9 pięcioosobowych drużyn dziewcząt i 7 pięcioosobowych drużyn chłopców, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Dąbrowy Górniczej i III Liceum Ogólnokształcące z Będzina. Szkoły typowały do ligi najlepszych zawodników. Każda mogła wystawić po dwie drużyny dziewcząt i chłopców. Zawodnicy podczas spotkań ligowych po trzech próbnych strzałach z karabinka pneumatycznego oddawali dziesięć strzałów punktowanych. Celowali w pozycji stojącej do tarczy sportowej oddalonej o 10 metrów.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt po raz kolejny zwyciężyły uczennice Zespołu Szkół Technicznych, zdobywając 78 pkt. Na drugim miejscu znalazła się drużyna dziewcząt z III Liceum Ogólnokształcącego (68 pkt), a na trzecim miejscu zawodniczki Zespołu Szkół Budowlanych, które wystrzelały 53 pkt.

Indywidualnie zwyciężyła Karolina Formicka z ZST. Triumfatorka zdobyła łącznie 312 pkt i wyprzedziła Justynę Grzmilas z III Liceum Ogólnokształcącego (290 pkt) oraz Joannę Kurek z ZST (230 pkt).

Drużynowo wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się również uczniowie Zespołu Szkół Technicznych (79 pkt), wyprzedając zespół        z III Liceum Ogólnokształcącego z Będzina (63 pkt), a na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci z Zespołu Szkół Technicznych – drużyna 2 (55 pkt).

Tytuł najlepszego strzelca zdobył Paweł Trepka z ZST, który uzbierał 262 pkt. Drugie miejsce zajął Piotr Mańka z III LO w Będzinie (224 pkt). Trzecie miejsce egzekwo z wynikiem 222 pkt. zajęli Mateusz Żurkek z ZST i Marcin Ćwikła z V LO.

Drużyny, które w Dąbrowskiej Ligi Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymały od organizatorów medale    i dyplomy.

Lokaty indywidualne wyróżniono, oprócz statuetek i dyplomów nagrodami rzeczowymi.

Skład drużyn Zespołu Szkół Technicznych:

dziewczęta – Joanna Kurek, Karolina Formicka, Justyna Baniak, Katarzyna Nanuś, Aleksandra Łaszowska, Adriana Kozik

chłopcy, I drużyna – Paweł Trepka, Artur Dróżdż, Mateusz Żurek, Damian Otto, Sebastian Kurek

II drużyna – Radosław Kubiczek, Krystian Giza, Michał Kłuciński, Krzysztof Zobek, Paweł Cembrzyński