ZST gościem uniwersyteckich obchodów chińskiego Nowego Roku

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez naszego ucznia Krzysztofa Zobka oraz obejrzenia filmu z tradycyjnym chińskim tańcem ludowym.

Mogliśmy poznać chińskie zwyczaje noworoczne, podziwiać taneczne umiejętności i piękne stroje ludowe chińskich studentek Akademii Muzycznej, posłuchać chińskich piosenek noworocznych w wykonaniu polskich studentów oraz wziąć udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów i prowadzących obchody Święta Wiosny, pracowników Szkoły Języka i Kultury Polskiej UŚ oraz prof. Wu Lan i Bi Wei, które wykładają j. chiński na Uniwersytecie Śląskim.
Warto przypomnieć, iż pani Bi Wei była naszym gościem w zeszłorocznych obchodach Dnia Chińskiego w ZST
Wielka atrakcją okazał się konkurs lepienia pierogów w drużynach polsko-chińskich. Z naszej szkoły przodowała Agnieszka Skreczko z kl. 3F.
Po wspólnym gotowaniu nastąpiła degustacja chińsko-polskich potraw, na potrzeby której nasi uczniowie przygotowali pyszne ciasta i sałatki.
Było to bardzo radosne i uroczyste wydarzenie. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

Warto zobaczyć również fotoreportaż na oficjalnej stronie Uniwersytetu Śląskiego.