Magneti Marelli

Logo Magnetti-Marelli

Zespół Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej rozpoczął współpracę z firmą Magneti Marelli, która wspiera wspiera szkoły o profilu samochodowym poprzez szkolenia specjalistyczne oraz wyposażanie pracowni w najnowszy sprzęt diagnostyczny, tak aby uczniowie jeszcze na etapie kształcenia mieli styczność z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie diagnostyki samochodowej.

Firma Magneti Marelli After Market Parts and Services powstała w 1985 roku jako dywizja handlowa Magneti Marelli Holding, a jej misją stało się wprowadzanie na rynek posprzedażny części przeznaczonych do fabrycznego wyposażenia samochodów.

MISJA

Firma zajmuje na światowym rynku pozycję dystrybutora części zamiennych w segmencie Independent After Market (niezależny rynek części zamiennych) branży motoryzacyjnej (samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe).

Wyspecjalizowana w wielu markach części zamiennych, Magneti Marelli posiada w swojej ofercie około 30000 pozycji katalogowych podzielonych na 30 linii produktowych i może korzystać z zorganizowanej sieci obejmującej około 5000 autoryzowanych warsztatów na świecie (Włochy, Brazylia, Portugalia, Grecja, Polska, Turcja, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, Belgia, Chorwacja, Holandia, Francja, Niemcy, Maroko, Izrael, Malta, Węgry, Bułgaria, Macedonia, Kosowo, Serbia, Słowenia, Ukraina).

Swoim klientom oferuje oryginalne części zamienne lub części zamienne o jakości oryginalnego wyposażenia (OE)*, w działach Elektryka i elektronika, Mechanika, Karoseria, Materiały eksploatacyjne.

Zajmuje się dystrybucją następujących marek: Magneti Marelli, Checkstar, Magneti Marelli Elaborazioni 1919, Cofap, Mako, Vitaloni, Yorka, Automotive Lighting, Axo Scintex, Cromodora, Seima, Carello, Jaeger, Veglia Borletti, Weber, Siem, NGK NTK, Mahle, Pagid, Corteco, Roulunds Rubber, Brembo, SNR, Philips, Exel, Cool Weather, Denso, Autodata, Alldata Europe, CF Gomma.

Firmę Magneti Marelli wyróżnia w szczególności marka ciesząca się uznaniem zarówno profesjonalnych użytkowników, jak i konsumentów oraz dobrze rozbudowana sieć serwisowa (Magneti Marelli Checkstar Service Network).

Magneti Marelli organizuje również branżowe kursy szkoleniowe i szkoli podmioty zajmujące się naprawami samochodowymi w zakresie korzystania z systemów diagnostycznych. Jeśli chodzi o udzielanie informacji, specjalne Biuro Obsługi Klienta zapewnia mechanikom pomoc online.

ORGANIZACJA

Struktura organizacyjna Magneti Marelli After Market Parts & Services obejmuje dział części zamiennych, wyposażenia warsztatowego, produktów do tuningu Elaborazioni 1919, dział szkoleń oraz sieć warsztatową Magneti Marelli Checkstar.

Dystrybucja części zamiennych odbywa się w obszarach: elektryka i elektronika, mechanika, karoseria, materiały eksploatacyjne. Dotyczy części do wszystkich marek samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Dział wyposażenia warsztatowego obejmuje diagnostykę, klimatyzację, urządzenia i wyposażenie warsztatowe, serwis urządzeń.

Produkty do tuningu Elaborazioni 1919 oferuje bogaty katalog produktów do tuningu, wyróżniających się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, innowacyjnością oraz niepowtarzalnym stylem.

Szkolenia prowadzone są przez wyspecjalizowanych trenerów w zakresie diagnostyki i napraw pojazdów, klimatyzacji, obsługi samochodów diesel, zagadnień marketingowych dotyczących funkcjonowania warsztatów samochodowych.

Sieć warsztatowa Magneti Marelli Checkstar to projekt skierowany przede wszystkim do niezależnych warsztatów samochodowych, którym Magneti Marelli może zaoferować partnerstwo zarówno w sferze know-how, jak i wsparcia handlowego.