Międzyszkolna wycieczka do Niemiec

W dniach od 09 do 13 października uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wspólnie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Bawarii. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od zimowej stolicy Niemiec – Garmisch-Partenkirchen,gdzie mogliśmy podziwiać skocznię narciarską, na której corocznie, 1 stycznia odbywa się jeden z konkursów Turnieju Czterech Skoczni.

Następnie wyruszyliśmy na spacer wzdłuż jeziora Eibsee znajdującego się u podnóża Zugspitze- najwyższego szczytu Alp Bawarskich. Drugiego dnia naszej wycieczki udaliśmy się w historyczną podróż do jednego z najsłynniejszych zakątków Bawarii, zamków Neuschwanstein oraz Hohenschwangau.W tym samym dniu czekała na nas jeszcze jedna wyjątkowa atrakcja-spacer przez jeden z najdłuższych wiszących mostów świata (Highline 179) W ostatnim dniu naszej wycieczki zwiedziliśmy stolicę Bawarii-Monachium. Pierwszym punktem zwiedzania był stadion piłkarski -Allianz Arena. Ogromne zainteresowanie wśród naszych uczniów wzbudził słynny koncern motoryzacyjny Świat BMW oraz muzeum BMW, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć hale wystawowe z dostępnymi do sprzedaży autami marek:BMW,Mini oraz Rolls-Royce.

Jednym z ostatnich punktów wycieczki było zwiedzanie monachijskiej starówki,a także rezydencji książąt i królów bawarskich, Frauenkirche, Olympiapark,Theresenwiese ,miejsca gdzie corocznie odbywa się Oktoberfest oraz gmachu Opery Narodowej. Zmęczeni ale zadowoleni wyruszyliśmy w godzinach wieczornych w drogę powrotną do Polski. Wyjazd okazał się bardzo udany. Zwiedzanie umilała nam piękna jesienna pogoda. Znalazł się także czas na spacerowanie, integrację oraz zakup pamiątek.

Opiekunami na wycieczce były: p.Barbara Sakowska oraz p.Aneta Majdzik

Wycieczka Zespołu Szkół Technicznych do Bawarii