ul. Królowej Jadwigi 12
Dąbrowa Górnicza

Biblioteka

 

Nauczyciele bibliotekarze: mgr Joanna Gumuła i mgr Laura Gurgul

 

Biblioteka szkolna, znajdująca się na pierwszym piętrze to miejsce miłe i przyjemne. Księgozbiór liczący sobie ok. 13 tysięcy książek dostarcza każdemu czytelnikowi lektury książek naukowych, rozwijających zainteresowania, umilających spędzanie wolnego czasu. Każdy czytelnik, niezależnie od wieku i zainteresowań znajdzie tam coś dla siebie. Biblioteka udostępnia swoje zbiory wszystkim uczniom naszej szkoły, nauczycielom i pracownikom, rodzicom uczniów oraz absolwentom szkoły. Oprócz wypożyczalni funkcjonuje w bibliotece czytelnia wyposażona w 3 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

 

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców, ośrodkiem edukacji, którego zadaniem jest służenie realizacji programu nauczania i wychowania oraz przygotowanie uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji.

Biblioteka bierze udział w pełnieniu podstawowych funkcji szkoły w stosunku do uczniów: kształcącej, wychowawczej, opiekuńczej, kulturalnej.

W wolnej chwili zapraszamy do zapoznania się z historią naszej szkoły, uwiecznioną na kartach kronik szkolnych, które znajdują się w czytelni.

 

DZIEŃ TYGODNIA

 GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek

8.00 - 15.30

Wtorek

8.00 - 15.00

Środa

8.00 - 15.00

Czwartek

8.00 - 15.00

Piątek

8.00 - 15.30