Planowany kalendarz zmian w szkołach w kolejnych tygodniach – do wakacji

Zgodnie z podanÄ… dnia 13 maja 2020 r. informacjÄ… Ministerstwa Edukacji Narodowej:

1. Od dnia 25 maja br. planowane jest odbywanie się na terenie szkoły konsultacji dla absolwentów, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego.
2. Od dnia 25 maja br. uczniowie klasy VIII będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności tych, z których od 16 do 18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty.
3. Od 25 maja br. uczniowie III klas technikum będą mogli odbyć praktyki realizowane u pracodawców. Uczniowie będą musieli wyrazić zgodę na udział w praktyce, a pracodawca zachować zasady bezpieczeństwa związane ze zwalczaniem epidemii COVID-19.
4. Od dnia 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów.

Uwaga!
Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, a ich wymiar będzie uzależniony od potrzeb uczniów oraz warunków szkoły. Dla uczniów pozostających w domu nadal będzie prowadzone nauczanie zdalne.

Zgodnie z informacjami MEN w kolejnych tygodniach będą wydawane stosowne rozporządzenia oraz przekazywane wytyczne sanitarne dotyczące organizacji zajęć.