Młodzi - Aktywni

Głównym celem projektu jest rozwijanie takich kompetencji, postaw i umiejętności
  u młodych mieszkańców naszego miasta, które pozwolą im na aktywny udział w życiu lokalnych społeczności, na podniesieniu ich stanu wiedzy na temat społeczeństwa obywatelskiego.W jego ramach, Nasi Uczniowie uczestniczą w bezpłatnych warsztatach z zakresu szeroko pojętej edukacji obywatelskiej.

Program warsztatów obejmuje następujące moduły: zasady skutecznej komunikacji, przeciwdziałanie dyskryminacji, prawa człowieka i prawa obywatela, ekonomia społeczna, działalność ngo i wolontariat, abc samorządu (5 spotkań po 2 godz. lekcyjne każdy).
Zajęcia odbywają się na terenie szkoły i są prowadzone metodami aktywizującymi przez dwóch wykwalifikowanych trenerów jednocześnie.
Uczestnicy warsztatów wezmą także udział w spotkaniach z przedstawicielami działających na terenie miasta Centrów Wolontariatu i Inkubatora Organizacji Pozarządowych.
Niemniej ważnym działaniem w ramach projektu będzie konferencja podsumowująca organizowana przede wszystkim z myślą o kadrze nauczycielskiej dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych, w trakcie której nauczycielom przekazane zostaną komplety gotowych, szczegółowo opracowanych materiałów edukacyjnych.
Projekt „Młodzi Aktywni” jest rozszerzeniem rozpoczętego w październiku 2009 r. programu realizowanego przy wsparciu finansowym udzielonym ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, w którym uczestniczy jedenaście szkół z terenu Zagłębia Dąbrowskiego. Dzięki dotacji Urzędu Miasta
 w Dąbrowie Górniczej możliwe jest podjęcie współpracy z jeszcze pięcioma dąbrowskimi placówkami oświatowymi.

Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać w biurze Stowarzyszenia Civitas (Dąbrowa Górnicza, ul. Piłsudskiego 92, p. I pok.64) lub pod numerem telefonu: 032 262 42 98.
Pytania dotyczące projektu można tez kierować drogą mailowa na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.